Makaleler
Trade yapıyorum ama sürekli kaybediyorum neden?

Sürekli para kaybettiğinizi, her yeni pozisyon açtığınızda kaybedeceğinizi düşünüyorsanız korkuyor ve aslında yapmamamız gereken yanlışları ardı ardına yapıyorsunuz demektir.

Åžimdi bir düşünün ne gibi yanlışları ardı ardına yapmış olabilirsiniz?
Sistemsiz ve korku içerisinde mi işlem yapıyorsunuz.
Açmış olduğunuz işlem küçücük kar elde dince hemen kapatıyor veya işlemleriniz zararda olunca nasıl olsa bir yerden döner ve kara geçer diyerek zarardaki pozisyonunuzu kapatmıyor olabilir misiniz?
Yada "Tüh keşke ters tarafa pozisyon açsaymışım" diyip zararına pozisyonunuzu kapatıp tersine işlem açıp yeni açtığınız işlem de de yine yanlış yaptığınızı mı düşünüyorsunuz?

Buna benzer birçok madde sıralayabilirim size. Arkanıza yaslanın ve yanlış yaptıklarınızı bir de siz gözden geçirin iyice bir düşünün, hatta bir öz eleştiri yapıp listeleyin.
Bu liste sizi çok güzel anlatıyor olmalı. Yanlışlarınızı, keşke böyle yapmasaydım dediklerinizi ve daha fazlasını.

Forex piyasalarında özellikle bilinçli, sakin taktik ve işlem tekniklerini iyi uygulayabilen insanlar bireysel olarak kazanabilir. Panikleyip ne yaptığını bilmeden fütursuzca işlem yapan yatırımcılar sürekli kaybetmeye mahkumdurlar.

Kendinize en uygun işlem tekniklerini iyice öğreni uygulama yöntemlerini öğrenin. Trading Psikolojisini iyice benimseyin. Bu psikolojide olmadığınız sürece para kazanamazsınız ve sürekli para kaybetmeye devam edersiniz.

Vazgeçin, öğrenin, uygulayın, ufak ufak başarın ve başarının keyfini yaşayın.

M.Emin Demiryege